Hallitus

Juhani Järvi

Juhani Järvi, puheenjohtaja

Kauppatieteiden maisteri, s. 1952
Hallituksen jäsen 6.6.2014 lähtien

Päätoimi: Hallitustyö

Päivi Nerg, varapuheenjohtaja

MMM, agronomi, s. 1958
Hallituksen jäsen 28.3.2018 lähtien

Päätoimi: Valtiovarainministeriö, alivaltiosihteeri 2018-

Anu Hämäläinen

KTM, s. 1965
Hallituksen jäsen 6.4.2016 lähtien

Päätoimi: Wärtsilä Oyj Abp, rahoitusjohtaja

Sanna Syri

Tekniikan tohtori, s. 1970
Hallituksen jäsen 14.4.2015 lähtien

Päätoimi: Aalto-yliopisto, professori,
energiatekniikka ja energiatalous,
insinööritieteiden korkeakoulu,
konetekniikan laitos 2010-

Esko Torsti

Valtiotieteiden lisensiaatti, s. 1964
Hallituksen jäsen 22.3.2012 lähtien

Päätoimi: Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö
Ilmarinen, johtaja,
Listaamattomat sijoitukset 2006-

Marina Louhija

Oikeustieteen kandidaatti, s. 1968
Hallituksen sihteeri
Lakiasiainjohtaja, Fingrid Oyj